Główna treść strony Aktualności

WYKONUJEMY BEZINWAZYJNY POMIAR BILIRUBINY

Bezinwazyjny pomiar bilirubiny – Co to jest i kiedy się wykonuje ?

Bilirubinometr -  bezinwazyjny miernik żółtaczki pozwala na bezpieczny i bezbolesny pomiar bilirubiny przez skórę. To najlepszy sposób na pomiar bilirubiny u noworodka, a co za tym idzie, jak najszybsze wykrycie żółtaczki u noworodka.

Przezskórny pomiar bilirubiny całkowitej jest obecnie standardem w badaniu i leczeniu żółtaczki noworodkowej. Dzięki braku konieczności przekuwania skóry dziecka, stres związany z badaniem jest zminimalizowany. Pomiar za pomocą bilirubinometru jest także zdecydowanie bardziej precyzyjną metodą badania niż ocena organoleptyczna, podczas której obserwuje się zabarwienie spojówek i skóry noworodka.

Żółtaczka u noworodka – pomiar bilirubiny u noworodka

Wysoki poziom bilirubiny u noworodka i żółtaczka noworodkowa jest typowa dla noworodków, jednakże poziom bilirubiny całkowitej wymaga regularnego monitorowania. Choć w większości przypadków żółtaczka u noworodków przebiega łagodnie i ustępuje samoistnie, to u niektórych dzieci może występować podwyższona bilirubina (hiperbilirubinemia), co może prowadzić do zdrowotnych komplikacji. Aby mieć pewność, że żółtaczka noworodka przebiega łagodnie i nie mamy do czynienia z podwyższoną bilirubiną, konieczne są regularne badania za pomocą miernika bilirubiny. Bezinwazyjny pomiar bilirubiny przez skórę oszczędza dziecku traumy i bólu, czyniąc badanie przyjemniejszym. Przezskórny pomiar bilirubiny to światowy standard, na który zasługuje każde dziecko.

wstecz

Powrót do topu strony